یک ذهن مُشَبَّک

بیدار شدم، به خواب دیدم خود را

یک ذهن مُشَبَّک

بیدار شدم، به خواب دیدم خود را

کلام الله

اَیَحسَبُ الانسانُ اَن یُترَکَ سُدی؟

گمان کرده ای بیهوده و بی تکلیف رها شده ای؟


"سوره مبارکه قیامت آیه 36"

افق

خودتان را برای یک مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید.

"امام روح الله"

دل گرافی

از قعر دوران آمدی تا ما یتیمان تاریخ را پدری کنی. تا آغوش گرم امت ستمدیده ای باشی که قرن ها حسرت یک دل سیر گریه را بر دل داشت.تو به ما جرات طوفان دادی...

برش کتاب

عالم امروز ما در جهتی پیش می رود که آن جهت، با نسبتی که بشر با وجود برقرار کرده، متناسب است. آن نسبت،نسبت غلبه و تسلط و تملک و دائرمداری بشر است. اصلا اندیشه دائرمدار بودن بشر و تسلط و تملک از تفکر غربی جدا نیست و از فرانسیس بیکن گرفته تا ژان پل سارتر ادامه دارد. از این رو ،اندیشه قدرت و تملک اختصاص به سوداگران سیاسی و اقتصادی ندارد بلکه بنیاد آن در اندیشه نجیب ترین،شریف ترین، ساده ترین و عمیق ترین فیلسوفان غرب پرورده شده است.
درباره غرب/رضا داوری اردکانی
شهدائنا عظمائنا

خُطَّ الموت علی وُلد آدم مخطّ القلادة علی جیدالفتاة.اَلا مَن لَحِقَ بی اُستُشهِد و مَن تَخَلَّفّ عن الرکب لَم یَبلُغِ الفتح


beyzai.ir

حال روز

در گِل بمانده پای دل...

 

کلام دیروز امام روح الله و کلام امروز امام خامنه ای همه حاکی از بخشیدن احساس عزت نفس و بیداری روحیه خودباوری به ملت ایران و در نهایت جهان اسلام است.تلاش برای احیا هویت و تحقق شعار ما میتوانیم در عمل، به پرچمداری رهبران کبیر انقلاب گویی یکی از وظایف اصلی آنهاست.قبولاندن این موضوع به عموم ملت که استقلال منافاتی با پیشرفت ندارد و همواره  تأسی از سیره امامان و باور به غیب راهگشا و مفتاح خزائن است در سخنان هردو رهبر همواره به چشم میخورد.

این مساله ذهن مرا به سمت آیه 7 سوره شریفه منافقون جلب کرد که میفرماید: خزانه های آسمان و زمین در سیطره خداست ولی منافقان نمیفهمند.

امروز مشاهده میکنیم که تنها راه عبور از تحریم ها از سوی دولت در مذاکرات و توافقنامه های مهر و موم شده ( که کسی نفهمد و انتقاد هم نکند) خوانده میشود بدون اینکه در عمل تا کنون نتیجه قطعی و علنی داشته باشد.مذاکراتی که در عمل حتی منجر به تعویق تحریم ها نیز نشد و تنها شیطان بزرگ را نسبت به ملت ایران گستاخ تر ساخت.

تمایل دولت به سمت پذیرش ضعف همه جانبه ایران بر خلاف آنچه در صحبتهای آقای حقوقدان شنیده میشود، راه متروک و  کجی است که امام راحل ما چندین سال پیش اینگونه فرموده اند:

و غم انگیز تر اینکه آنان ملت های ستمدیده زیر سلطه را در همه چیز عقب نگه داشته و کشورهایی مصرفی بار آوردند و به قدری ما را از پیشرفت های خود و قدرتهای شیطانیشان ترسانده اند که جرأت دست زدن به هیچ ابتکاری نداریم و همه چیز خود را تسلیم انان کرده و سرنوشت خود و کشورهای خود را به دست آنان سپرده و چشم و گوش بسته مطیع فرمان هستیم . و این پوچی و تهی مغزی مصنوعی موجب شده که در هیچ امری به فکر و دانش خود اتکا نکنیم...

اینجانب نمیگویم که ما خود همه چیز داریم.معلوم است ما را در تاریخ نه چندان دور خصوصا و در سده های اخیر از هر پیشرفتی محروم کرده اند و دولت مردان خائن و دودمان پهلوی خصوصا و مراکز تبلیغاتی علیه دستاوردهای خودی و نیز خود کوچک دیدن ها و یا ناچیز دیدن ها.

من وصیت  دلسوزانه  و خادمانه میکنم به ملت عزیز که اکنون تا حدود بسیار چشمگیری از بسیاری از این دام ها نجات یافته و نسل محروم حاضر ،به فعالیت و ابتکار برخاسته و دیدیم که بسیاری از کارخانه ها و وسایل پیشرفته مثل هواپیماها و دیگر چیزها که گمان نمیرفت متخصصین ایرانی قادر به راه انداختن کارخانه ها و امثال آن باشند و همه دست ها را به سوی غرب یا شرق دراز کرده بودیم که متخصصین انها ایننان را به راه اندازند، در اثر محاصره اقتصادی و جنگ تحمیلی خود جوانان عزیز ما قطعات محل احتیاج را ساخته و با قیمت های ارزان تر عرضه کرده و رفع احتیاج نمودند و ثابت کردند که اگر بخواهیم میتوانیم.

...و بر دولت ها و دست اندر کاران است چه در نسل حاضر و چه در نسل های آینده که از متخصصین خود قدردانی کنند و از ورود کالاهای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگیری نمایند و به آنچه دارند بسازند تا خود همه چیز بسازند...

 

 • ۹۲/۱۱/۲۰
 • ساجده ابراهیمی

دیدگاه (۲)

 • کوله به دوش
 • سلام خواهر آرمانخواهم
  به نکات خوبی اشاره کردی. به قول شاعر: سالها دل طلب جام جم از ما می کرد / وآنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

  خیلی خوشحالم که می نویسی. انشاالله خدا به قلمت خیر و برکت بده عزیزم.

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام عزیزم
  لطف داری شما خانوم
  قشنگ بود